Blender Happycall Axlerim

Przyszedł czas na opisanie naszej nowości, czyli blendera wysokoobrotowego Happycall. Niektórzy z Was pewnie powiedzą, że to żadna nowość, ponieważ już od jakiegoś czasu gości on w Waszych domach i jest już dokładnie znany ze swoich możliwości. My jednak traktujemy go cały czas jako coś nowego i wspaniałego.

caly-blender

Zacznę dziś od wyglądu zewnętrznego.

Happycall to mały, elegancki i przede wszystkim lekki blender. Klasy dodaje mu stalowa obudowa, z czarnym tłem panelu sterowniczego. Blender w swojej minimalistyczności i prostocie daje nam gwarancje, że wpasuje się w każdy wystrój naszej kuchni, a co ważniejsze nie zajmie w niej rozlozonedużo miejsca. Korpus blendera ma kształt kwadratu o boku ok. 20 cm, więc raczej w każdej kuchni znajdzie się na niego miejsce, nawet na blacie roboczym.

W Happycallu wszystkie ustawienia znajdują się w jednym pokrętle, co daje nam przejrzysty i czytelny obraz ustawień. Nowoczesnego wyglądu dodają nam również efekty podświetlenia w zależności od trybu pracy: w kolorze białym, gdy pracuje i czerwonym na trybie wyłączonym.

Jak każdy porządny blender, Happycall ma również specjalnie zaprojektowany kielich. Prostokątne boki umożliwiają odbijanie się produktu po każdej z jego ścian w celu dokładniejszego zmielenia. Dlatego każdy dobry blender, ma proste ściany kielicha, a ich podstawą jest kwadrat. Kielich wykonany jest z tritanu i jest w pełni BPA-free. Odpory jest na zimne jak i ciepłe potrawy. Kielich blendera zamyka pokrywa i zatyczka z miarką.

images-2Producenci Happycalla szczególną uwagę poświęcili na trzpień blendera, który łączy się z silnikiem. Wykonany jest on ze stali, co daje nam poczucie stabilności, płynności mieszania i zabezpiecza przed wycieraniem się podczas pracy. W tym blenderze mamy aż 6 ostrzy ułożonych w trzech różnych płaszczyznach. Dzięki takiemu ustawieniu blender miesza produkty w poziomie jak i w pionie. Noże wykonane są ze specjalnej stali 420J2 STS niepodlegające tępieniu się. Zamontowany jest w nim silnik super uAC mający 3,5 KM przy obrotach 25.000 RPM. Wspierany on jest niezależnym systemem chłodzenia, które przeciwdziała przegrzewaniu się i pomaga w utrzymaniu ciągłości pracy przez dłuższy czas. Jest on naprawdę mocny i bez wątpienia poradzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami.

 

Przejdźmy więc teraz do samego blendowania, programów i jakości finalnej otrzymanych potraw.

4_19_9

Happycall daje nam możliwość indywidualnego sterowania ilością obrotów lub zastosowanie jednego z trzech dostępnych programów. Skala manualnego stopnia rozdrobnienia podzielona jest na 10 różnych wartości, gdzie maksymalna to 25.000 obr/min. Wystarczy lekko przekręcić pokrętło, by włączyć urządzenie, a następnie płynnie przechodzić na inne stopnie. Dodatkowo mamy możliwość wyboru automatycznych programów, które znacznie ułatwią nam pracę i zapewnią idealny produkt końcowy. Mamy możliwość wyboru między zupy, smoothie/koktajle i drinki/napoje.

programy

Wybieramy dany program, klikamy ON/OFF i czekamy aż blender skończy swoją pracę. Temperaturę zup czy też koktajli możemy kontrolować dzięki wbudowanemu w popychacz termometrowi. Jeżeli widzimy, że temperatura koktajlu wzrasta należy dodać kostki lodu. Jeżeli jednak chcemy by zupa miała trochę wyższą temperaturę należy na chwilę ponownie włączyć obroty.

popychaczmycie

Po całej pracy wlewamy krople płynu do mycia naczyń, ok 2 l wody i ponownie uruchamiamy blender na 1-2 minuty. Taki sposób mycia w zupełności wystarcza by dokładnie pozbyć się pozostałości w kielichu.

Zupy, koktajle i drinki mają aksamitną, płynną konsystencje, bez najmniejszej wyczuwalnej „grudki”. Tworzący się podczas pracy wir sprawia, że produkty same mieszają się w kielichu. Ten spektakularny widok szczególnie, zawsze cieszy dzieci, które podsumowują to wielkim „Łaaaaaaaaał……”. 🙂

img_20161019_152945

No Comments Yet.

Leave a comment

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (32)