Blender próżniowy Giraffe byZOO

Mamy przyjemność przedstawić kolejne urządzenie docenionej już przez Was firmy byZOO – producenta wyciskarki Zebra. Marka ByZOO ceni sobie zastosowanie najprostszych w użytkowaniu oraz najnowocześniejszych technologii. Takie cechy niewątpliwie posiada nowy wysokoobrotowy blender próżniowy Giraffe byZOO. Blendery próżniowe to nowość na rynku będąca połączeniem mocy i dokładności rozdrabniania blenderów wysokoobrotowych z urządzeniem wytwarzającym próżnię w celu maksymalnego wydłużenia świeżości produktów.

Idealne soki i koktajle

Blender próżniowy nie jest zwyczajnym blenderem wysokoobrotowym, lecz urządzeniem wyspecjalizowanym do otrzymywania różnych napojów bez utraty cennych składników odżywczych. Można w nim przygotować koktajle, smoothie, dipy czy soki, przy czym gęstość zależna jest od ilości składników i dolanej wody. Taka wąska specjalizacja posiada jeden minus, w tego typu blenderze nie przetworzymy produktów suchych (z powodu obecności zaworu próżniowego) oraz bardzo gęstych (z racji braku popychacza).

Aby otrzymać najwyższej jakości sok, przed procesem blendowania w dzbanie uzyskiwana jest atmosfera próżniowa, która powoduje zahamowanie procesów utleniania składników podczas mieszania bez kontaktu z powietrzem. Otrzymany produkt zachowuje więc witaminy, enzymy i inne wrażliwe na proces utleniania związki. W rezultacie przygotowane za pomocą blendera próżniowego Giraffe napoje wyróżniają się naturalnym kolorem i smakiem (nawet po paru godzinach przechowywania) co zostało sprawdzone i potwierdzone eksperymentem na blogu www.poprostupycha.com.pl , którego efekty poniżej 😉

Po lewej sok blendowany z użyciem próżni, po prawej sok blendowany tradycyjnie.

Jakość blendera wysokoobrotowego

Mocą i dokładnością rozdrabniania blender próżniowy Giraffe nie ustępuje innym blenderom wysokoobrotowym. Zostało to zapewnione poprzez zastosowanie wysokiej wytrzymałości sześcioramiennych stalowych ostrzy, które z łatwością rozdrabniają wszystkie składniki do tzw. gładkiej konsystencji śmietany. Ostrza są różnej wielkości i kształtu, w tym również para noży zbierających zawartość ze spodu dzbana. W połączeniu z 23 tysiącami obrotów/minutę blendowanie jest w pełni efektywne.

Intuicyjna obsługa

Wartym uwagi aspektem urządzenia jest jego prostota użytkowania. Blender wykonuje całą pracę po naciśnięciu jednego z trzech przycisków. Tryby jakie mamy do dyspozycji to blendowanie próżniowe, blendowanie bez próżni oraz uzyskanie atmosfery próżniowej bez blendowania. Dodatkowo każdy z trybów możemy przerwać w dowolnym momencie przyciskiem zatrzymania. Najważniejszą funkcją jest oczywiście blendowanie próżniowe, lecz równie przydatną funkcją jest samo wytwarzanie próżni, które zastosować możemy do zamykania dodatkowego pojemnika.

Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, aby zapoczątkować uruchomienie całego procesu blendowania w próżni i otrzymać super odżywczy koktajl!

 

Solidne wykonanie i elegancki design

Równie istotną co funkcjonalność cechą, którą kierujemy się w obecnych czasach przy wyborze sprzętów gospodarstwa domowego jest wygląd. Blender Giraffe niewątpliwie dobrze wkomponuje się w wystrój nowoczesnej kuchni, gdyż cechuje się prostą formą oraz neutralną kolorystyką. Zwracającymi w pierwszej kolejności uwagę elementami urządzenia są z pewności automatycznie opuszczona głowica zamykania próżniowego z cyfrowym wyświetlaczem oraz solidny 1,5 l szklany dzban. Wykonany został z najwyższej jakości szkła borowego, a jego mocowanie do korpusu zapewnia bezpieczeństwo w czasie pracy. Włączenie blendera możliwe jest jedynie z prawidłowo umiejscowionym kielichem, co zapobiega uszkodzeniom czy wypadkom.

 

Dodatkowy pojemnik próżniowy

 

Poszerzeniem funkcjonalności tego blendera jest dodatkowy pojemnik. Wykonany został z lekkiego, ale wytrzymałego i nie wchodzącego w reakcję z żywnością tworzywa, a jego pokrywa umożliwia zamykanie próżniowe. Dzięki niemu możemy przedłużyć trwałość soków, koktajli, czy zup krem, ale również innych jeszcze nie zblendowanych produktów takich jak np. owoce czy warzywa. Pojemnik oczywiście doskonale nadaje się do zabrania ze sobą do szkoły czy pracy. Jest to o wiele korzystniejsze ze względu na zawartość składników odżywczych, smak i zapach niż przelewanie do normalnie zamykanych butelek czy pojemników.

 

 

Wyjątkowa łatwość mycia

Bardzo ważnym aspektem jest również łatwość mycia. Wstępne mycie blendera Giraffe jest równie proste co mycie innych blenderów wysokoobrotowych – wystarczy nalać wodę do brudnego naczynia i włączyć, aby kielich wypłukał się. Ponadto dokładne mycie ułatwione jest poprzez możliwość odkręcenia podstawy kielicha zawierającej ostrza.

No Comments Yet.

Leave a comment

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (16)