Blender próżniowy i pyszne koktajle

Do oferty naszego sklepu dołączyło niedawno wyjątkowe urządzenie. Jest nim wysokoobrotowy blender próżniowy Hanssem Ozen. Jest to absolutna nowość na rynku, stąd warto poświęcić trochę uwagi na dostrzeżenie zalet tego urządzenia.

hanssem

Maksimum zachowanych wartości odżywczych

Dzięki możliwości wytworzenia próżni w dzbanku przed rozpoczęciem blendowania, otrzymywanie za pomocą tego urządzenia produkty będą jeszcze bogatsze w składniki hanssem_odsysanieodżywcze. Blender za pomocą specjalnej pompy (o sile ssącej 80 kPa) odciąga powietrze z kielicha. Uzyskana atmosfera próżniowa uniemożliwia wytwarzanie się pęcherzyków powietrza i utlenianie produktu, co wpływa na jego wyższą wartość odżywczą i możliwość dłuższego przechowywania. Otrzymany produkt zachowuje witaminy, enzymy i inne wrażliwe na proces utleniania związki – tym samym zachowując intensywny smak i kolor nawet po wielu godzinach od przygotowania. O zaletach atmosfery próżniowej możecie więcej dowiedzieć się z jednego z poprzednich artykułów o pojemnikach zamykanych próżniowo.


Oprócz tego Hanssem posiada również pozostałe zalety blendera wysokoobrotowego, a więc jest w stanie przerobić większość wkładanych produktów, nawet tych o wysokiej zawartości włóknika pokarmowego, na niezwykle gładką masę o tak zwanej konsystencji śmietany. Jest to możliwe dzięki 24 000 obr/min oraz precyzyjnym ostrzom.

Najwyższej jakości materiały

Pojemnik próżniowy z tworzywa BPA-free gwarantuje wyeliminowanie szkodliwych reakcji zachodzących z pożywieniem. Sześcioramienne ostrza Hexa Blades wykonane ze stali nierdzewnej są wyjątkowo trwałe, niemalże nie ulegają tępieniu.

Bezpieczeństwo

Blender posiada system potrójnego zabezpieczenia, tak aby nie było możliwości jego uszkodzenia, ani zranienia się. Silnik nie będzie pracował i ostrza nie będą się obracać, jeżeli kielich nie jest prawidłowo umiejscowiony, jego pokrywa nie przylega właściwie oraz gdy obudowa zamykająca nie jest domknięta.

Wygoda użytkowania

Bez tytułuPanel sterowania blendera Hanssem jest intuicyjny, przez co bardzo prosty w obsłudze. Siłę blendowania ustawiamy za pomocą jednego pokrętła, a migające lampki dodatkowo wizualnie informują nas o szybkości obrotów ostrzy. Absolutnie niezbędną funkcją każdego blendera jest również funkcja pulsacji – tutaj umiejscowiona na środku pokrętła regulacji mocy. Natomiast wyróżniająca spośród innych sprzętów opcja, czyli uzyskanie atmosfery próżniowej następuje w wyniku naciśnięcia jednego przycisku – VACUUM. Maksymalnym ułatwieniem jest natomiast przycisk AUTO, który włącza uzyskanie próżni, po czym blenduje na maksymalnych obrotach przez 1 minutę.

Elegancki design

Dobry wygląd i dopasowanie do wystroju nowoczesnej kuchni powinny być standardem każdego wysokiej klasy sprzętu AGD. Blender Hanssem jak najbardziej spełnia to założenie, wystarczy spojrzeć! Ponadto jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – srebrnej i bordowej.

hanssem_banner

Dodatkowy pojemnik próżniowy

hanssem_pojemnikW zestawie blendera oprócz podstawowego dzbana do przygotowywania koktajli i innych smakowitych produktów, otrzymujemy również drugi pojemnik. Umożliwia on przechowywanie gotowych dań lub dowolnych produktów spożywczych przez dłuższy czas zachowując ich świeżość. Jest on węższy od dzbana i nie posiada ucha, przez co zajmuje mniej miejsca, co również niezmiernie istotne podczas przechowywania.

Wyjątkowa łatwość mycia

Jednym z najważniejszych aspektów Bez tytułufunkcjonalności każdego sprzętu w naszej kuchni jest łatwość jego czyszczenia. Wstępne mycie blendera Hanssen jest równie proste co mycie innych blenderów wysokoobrotowych – wystarczy nalać wodę do brudnego naczynia i włączyć, aby kielich wypłukał się. Pojemniki tego blendera cechują się jednak jeszcze jedną ważną zaletą – posiadają odkręcaną podstawę, dzięki czemu możemy wykręcić sam spód naczynia zawierający ostrza i przepłukać je pod bieżącą wodą oraz dokładnie przeczyścić szczotką!

A w ramach zachęty do korzystania z dobrodziejstwa blenderów

wysokoobrotowych kilka inspiracji na pyszne koktajle!

12049616_1690812131160953_6784372791568165430_n

Proste, ale efektowne połączenie dojrzałego awokado z sokiem jabłkowym z dodatkiem cytryny. To sycący koktajl dostarczający zdrowe tłuszcze.

16195685_1870163699892461_6655624340706268633_n

Podwójna porcja zielonego koktajlu – jego skład to: banan, kiwi, szpinak, jarmuż. Bogactwo chlorofilu, minerałów i witamin!

12096411_1686874321554734_2396983038006865094_n

Klasyczne mango lassi – czyli słodziutki owoc mango w połączeniu z jogurtem naturalnym to delikatne, ale orzeźwiające zestawienie.

13592336_1776439972598168_228555461880174009_n

Trzy-warstwowy deser złożony z trzech rodzajów musów: ananasowego, truskawkowego oraz z kiwi i banana.

IMG_20160610_144919

Mleczny deser roślinny: z mleka migdałowego zblendowanego z bananem i gruszką z posypką z chipsów bananowych.

No Comments Yet.

Leave a comment