Cooksense – mały wielki wojownik

 

20150616155005_0920_6582_small

Kolejnym sprzętem w naszej MocSokowej stajni, nieomawianym dotąd, są świetne wyciskarki firmy Cooksense: dwa modele o dźwięcznych nazwach HD 8801 i HD 8801B.

Modele te mogą się poszczycić bardzo dobrymi parametrami. Wałek ślimakowy zbudowany z ULTEMu i wyposażony w dwa liście tnące doskonale rozdrobni nam każdy owoc, nawet najtwardsze warzywo, a dodatkowo śpiewająco poradzi sobie z zieleniną, natkami, liśćmi, rozdrabniając je i niemalże wciągając do wnętrza urządzenia. Obydwa modele są zbudowane z materiałów trwałych i bezpiecznych, niereagujących z kwasami owocowymi.

Cooksense_HD_sitko_walek

W wyposażeniu standardowym oprócz sitka do soków klarownych zbudowanego z ULTEMu i stali chirurgicznej znajdziemy pełne sito, w którym stworzymy pyszne musy, salsy, sorbety, przygotujemy przetwory, a najważniejsze – przepyszne masło orzechowe 🙂 Również kruszenie lodu przebiegnie bez problemów.letaiege_sulciaspaude_cooksense_juoda_1_

Wielką zaletą wyciskarek Cooksense jest silnik o mocy 200W. Dzięki niej jest dostatecznie silny, aby poradzić sobie z twardymi warzywami, natkami, czy orzechami wyciskanymi na roślinne mleko, a jednocześnie jest energooszczędny i cichy. 47 obrotów na minutę sprawia, że odgłos urządzenia oscyluje w granicach 45-50 dB – możemy spokojnie prowadzić rozmowę a sok wyciśnięty dzięki nim pełen będzie walorów smakowych i zdrowotnych.

Cooksense zaprojektował na nowo budowę misy, dzięki czemu można w nim uzyskać bardziej klarowne soki. Sito jest umiejscowione w zagłębieniu w misie, co minimalizuje ilość drobinek mogących dostać się do soku w trakcie wyciskania. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przebiegu leczenia sokami, przy Terapii Gersona, kiedy sok ma być jak najczystszy, aby przyspieszyć wchłanianie przy mniejszym obciążeniu organów wewnętrznych w związku z zwiększoną ilością włókna w soku.

niekapek

Wyciskarki firmy Cooksense wyposażone są w niekapek z silikonową uszczelką. Mały, prosty element, a jego obecność jest nieoceniona. Nie dość, że można dzięki niemu wymieszać soki w misie i to w trakcie wyciskania, to dodatkowo, jeśli przyjdzie nam ochota na zmianę smaku kolejnego soku, wystarczy, że wlejemy do misy ok. 350ml wody i włączymy obroty – resztki soku i drobinki pozostałe w urządzeniu zostaną skutecznie wypłukane. Wodę z osadem zlewamy i nasza wyciskarka jest dalej gotowa do pracy. Szybkie przepłukanie nie zastąpi nam tradycyjnego czyszczenia, ale znacznie je ułatwi. Moduł wyciskający składa się tylko z 5 części, elementy wystarczy przepłukać wodą i pozostawić do wysuszenia, do czyszczenia sita idealnie przyda sie dołączona szczoteczka do czyszczenia.

cooksense-hd-8801b

Obydwa modele Cooksensa wycisną sok zarówno z zieleniny i natek, jak i z twardych warzyw. Z soczystymi owocami również poradzą sobie śpiewająco. Model HD 8801 może pochwalić się bardziej klasyczną bryłą silnika, proste linie sprawiają, że będzie dobrze komponować się w każdej kuchni. Występuje w kilku zaskakujących kolorach: biało-czerwonym, czarno-czerwonym i cały czarnym.

biao_czerwony_2 cooksense_z_niekapkiem

Model HD 8801B to najnowszy model 2015, który urzeka nietypową formą. Zakręcony (i to dosłownie) kształt świetnie odnajdzie się w klasycznych, jak i nowoczesnych pomieszczeniach, przykuwając uwagę designem. Znajdziemy tu model perłowo biały z elementami soczystej czerwieni, jak i czerwoną perłę z czarnymi dodatkami.

cooksense-hd-8801b

No Comments Yet.

Leave a comment

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (30)