Garnki i patelnie firmy Happycall

Marka Happycall została już przez Was poznana i polubiona jako producent blendera wysokoobrotowego Happycall Axlerim, docenionego poprzez nagrodę Laur Konsumenta. Firma w swojej ofercie ma również wysokiej klasy garnki i patelnie. Zachęcam więc do poznania bliżej tych produktów i zapoznania się z ich właściwościami. Oto przed Państwem wyjątkowe naczynia firmy Happycall dostępne w sklepie mocsoków.pl, które na pewno przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym wielbicielom wysokiej jakości oraz zdrowego stylu życia.

Garnki próżniowe Vacuum IH

Niewątpliwym hitem oferty naczyń Happycall są garnki próżniowe Vacuum. Specjalnie zaprojektowana szczelna pokrywa z zaworem i rączki z zatrzaskami umożliwiają uzyskanie wewnątrz garnka podczas gotowania atmosfery próżniowej. Jej niewątpliwe zalety opisałam już w artykule poświęconym pojemnikom próżniowym. Garnki z efektem próżni są krokiem naprzód w jej wykorzystywaniu i umożliwiają przede wszystkim:

  • przygotowywanie potraw w krótszym czasie niż w zwykłych naczyniach
  • zmniejszenie do minimum utraty cennych składników odżywczych
  • dłuższe utrzymywanie ciepła
  • zachowanie naturalnego i intensywnego smaku oraz aromatu przygotowywanych potraw

W czasie gotowania do regulacji ilości pary oraz wytwarzania próżni służy specjalny sylikonowy zawór kontrolujący ciśnienie. To hermetyczne zamknięcie ułatwia gotowanie oraz poprawia smak dań. Natomiast podczas stygnięcia naczynia dochodzi do całkowitego uszczelnienia, co umożliwia uzyskanie soczystości i miękkości oraz dłuższe utrzymanie świeżości przechowywanej potrawy. To na prawdę duże ułatwienie, gdy zależy nam zarówno na szybkim czasie przygotowywania jak i wysokiej jakości potrawy.

Garnki Vacuum to również wysoka jakość wykonania, a co za tym idzie wygoda i przyjemność z ich użytkowania. Odlew naczynia produkowany jest w 8-fazowym procesie aluminiowania, które zapewnia jednolitość materiału. Wpływa to bezpośrednio na równomierne gotowanie potraw oraz wysoką przewodność cieplną, a więc oszczędność energii. Elegancki projekt wyglądu zewnętrznego to nie tylko ozdoba kuchni, lecz również łatwe utrzymywanie czystości. Najważniejsza jest jednak funkcjonalność powłoki wewnętrznej, która wykonana została z wysokiej czystości ceramiki. Jest to materiał bardzo odporny na uszkodzenia, korozję czy zarysowania oraz umożliwiający gotowanie bez przywierania czy przypalania, nawet bez użycia tłuszczu. Używając tych naczyń możemy zapomnieć o mieszaniu przygotowywanych potraw w obawie przed ich nierównomiernym ugotowaniem. Nieprzywieralność powłoki zapewnia również niezwykle łatwe mycie, polegające zazwyczaj jedynie na przepłukaniu wodą i przetarciu papierowym ręcznikiem. Dodatkową zaletą jest specjalny projekt uchwytu pokrywki pozwalający na jej stawianie w pionie. Po przetestowaniu mogę śmiało stwierdzić, że w garnkach Vacuum można się na prawdę zakochać. Pierwsze próby nie są może najłatwiejsze, gdyż trzeba powstrzymywać się od otwierania garnka i mieszania oraz przyzwyczaić do tego, że wszystko gotuje się o wiele szybciej! Ale myślę że da się do tego łatwo przywyknąć:)

Użyte materiały i konstrukcja garnka umożliwiają używanie go na kuchenkach każdego typu: gazowych, elektrycznych, ceramicznych oraz indukcyjnych.

Garnki próżniowe dostępne są dwóch kolorach – niebieskim i brązowym oraz w trzech rozmiarach 20 cm, 24 cm i 28 cm odpowiednio o pojemnościach 2,8 l; 3,6 l oraz 9 l.

Patelnie Diamond

 

Patelnie firmyHappycall serii Diamond to innowacja oraz ułatwienie codziennego przyrządzania pysznych i zdrowych potraw. Na uwagę zasługuje starannie dopracowany design, w tym rączka przypominająca powierzchnię oszlifowanego diamentu. Właśnie diament jest w tych patelniach kluczowym elementem. Dzięki użyciu jego cząsteczek otrzymano pięcio-warstwową powłokę wewnętrzną wysoce odporną na zarysowania, ścieranie i korozję, jednoczenie zapewniającą nieprzywieralność patelni. Smażąc na diamentowej patelni, nawet bez użycia tłuszczu, możemy być pewni, że potrawa nie przyklei się do dna. Odlew patelni wykonany specjalną metodą kucia gwarantuje najwyższej gęstości aluminiową konstrukcję, która cechuje się doskonałą dystrybucją ciepła, zmniejszając ryzyko przypalenia potraw oraz oszczędzając energię. Patelnia jest jednocześnie wytrzymała i solidna, a przy tym lekka i poręczna – to według mnie doskonałe połączenie jeżeli chodzi o kuchenne naczynia.

Przy produkcji patelni Diamond nie zapomniano również o ekologii, co może być istotnym szczegółem dla osób dbających o środowisko naturalne. Porcelana to tworzywo przyjazne naturze, które użyte zostało jako zewnętrzna powierzchnia konstrukcji patelni. Dzięki porcelanie patelnia nie ulega zadrapaniom czy odkształceniom w wyniku działalności wysokiej temperatury oraz z czyści się z łatwością.

Jedyna niezbyt dobra wiadomość, jeżeli chodzi o patelnie z serii Diamond to fakt, iż nie są one przystosowane do używania na kuchenkach indukcyjnych. Jej zaletami mogą natomiast cieszyć się właściciele pozostałych typów kuchenek, czyli gazowych, elektrycznych i ceramicznych.

Patelnie serii Diamond dostępne są w różnych formach i rozmiarach. Podstawowy rodzaj patelni dostępny jest w średnicach 16, 20, 24, 26, 28, 30 i 32 cm, w postaci woka dostępne są średnice 28 lub 30 cm oraz specjalna patelnia z powłoką grilową o średnicy 28 cm. Możliwy jest zakup również garnków w technologii Diamond w wielkościach 18, 20 i 24 cm.

Patelnie Plasma IH

 

Seria patelni Plasma IH to jeszcze wyższa półka nieprzywierających patelni beztłuszczowych. Kluczowym składnikiem ich wykonania jest tytan, tworzywo używane w najnowocześniejszych technologicznie gałęziach przemysłu. Tytan sprawdza się nawet w ekstremalnych warunkach, przez co znalazł zastosowanie w konstrukcjach statków, samolotów i promów kosmicznych. W wyniku jego neutralności dla zdrowia ludzkiego używany jest również w branży medycznej do produkcji protez, implantów czy rozruszników. Właśnie tytanowa powłoka patelni Plasma czyni ją tak wyjątkową i wytrzymałą. Nie wchodzi ona w żadne reakcje z pożywieniem, nie ściera się i jest całkowicie nieprzywieralna.

Testowanie patelni dowiodło jej niewątpliwej funkcjonalności i uniwersalności. Okazało się, że z jej użyciem można nie tylko z łatwością usmażyć beztłuszczowo rybę lub mięso podlewając w razie potrzeby jedynie wodą czy wywarem, ale również udusić warzywa wraz z kaszą lub ryżem, czy nawet upiec danie z efektem podobnym do pieczenia w piekarniku. Co również ważne zewnętrzna część patelni jest wykonana z krzemionki, będącej wysoce bezpiecznym i trwałym materiałem nieorganicznym. Dzięki strukturze odlewu patelni będącej połączeniem stali nierdzewnej i aluminium złączonych pod dużym naciskiem sięgającym 5 tys. ton, możliwe jest wykorzystywanie patelni na każdego rodzaju kuchence. Mogą ją zatem używać zarówno właściciele kuchenek gazowych, elektrycznych i ceramicznych, jak i indukcyjnych. Znakiem zapewniających kompatybilność patelni z płytą indukcyjną jest oznaczenie IH – czyli Induction Heating. Patelnie Plasma są również dostępne w wielu rozmiarach: 16, 20, 24, 26, 28, 30 i 32 cm, jako wok wielkości 30 cm średnicy oraz patelnia z grilową powierzchnią o rozmiarze 28 cm. Dostępny jest również niski garnek o średnicy 24 cm z serii naczyń Plasma.

Przy tak dużym wyborze rodzajów i rozmiarów naczyń Happycall, każdy kucharz na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

No Comments Yet.

Leave a comment

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (6)