Hurom HQ – skuteczny minimalista

Hurom postanowił najwyraźniej opanować cały rynek. Jak słowo daję. Dwoi się i troi. Tworzy nowe modele, coraz bardziej wymyślne, o niezwykłych kształtach, niespotykanych kolorach. Albo idzie całkiem w drugą stronę: jak najprościej i przystępnie cenowo. Zdecydowanie – jest w czym wybierać. Postaram się sukcesywnie opisywać nowe modele Huroma, które pojawiły się na rynku w tym miesiącu. Oj, jest na co popatrzeć!

Zaczynamy od największego zaskoczenia – Hurom HQ. Model, który w założeniu miał być przede wszystkim niskobudżetowy. Z tego powodu został udostępniony w sprzedaży tylko w kolorze białym (jednak jest to dalej elegancka biała perła, lubiana i znana nam z modelu Huroma HH drugiej generacji), nie znajdziemy w nim obrotowego koszyczka i… właściwie to tyle.

hurom-hq

Zdziwieni? My również. Choć nikt tego się nie spodziewał (bo jak tu się spodziewać dobrego efektu, skoro w zapowiedziach przebijało się głównie słowo „oszczędzamy”), model HQ jest po prostu świetnie przemyślany i dobrze zaprojektowany. Wygląda i działa, a to przecież najważniejsze.hq-right-3

HQ wrażenie robi już od pierwszego wejrzenia, ponieważ jest cały kwadratowy. Kwadratowa podstawa, kwadratowa pokrywa i misa także. Co za tym idzie? Jest niezmiernie kompaktowy i ustawny. Nadaje się nawet do najmniejszych kuchenek i wnęk, nie sprawia problemów przy przechowywaniu, nie rzuca się w oczy, więc także w supernowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach doskonale się odnajdzie, a i z tradycyjnymi współgra. Nawet korek-niekapek, aby pasował stylistycznie do całości, jest prostokątny i wykończony eleganckim, chromowanym, ergonomicznym uchwytem.

hurom_hq_niekapek

W użytkowaniu, działaniu i efektywności wyciskania nie znajdziemy znacząco większych odstępstw pomiędzy HQ a innymi modelami drugiej generacji, które utrudniłyby nam codzienne użytkowanie, jednak różnice są. Gdy już powiedziało się A, trzeba powiedzieć B: w misie wyciskającej, z racji tego, że jest kwadratowa, nie znajdziemy koszyczka obrotowego. Smak soku nie miesza się w misie w takim stopniu jak w modelach z koszyczkiem, przepłukiwanie między wyciskaniem soków o różnym smaku również nie jest aż tak efektywne. Ale coś za coś – mamy jedną część mniej do mycia! 😉 Misa w środku jest delikatnie pochylona, więc sok wycieka bez najmniejszych przeszkód i brak koszyczka właściwie nie jest odczuwalny. Wytrzymała misa zaprojektowana z Tritanu w dalszym ciągu ma pojemność 500ml – pół litra pysznego soku w misie! Ogólna budowa nie została zmieniona, wylot pulpy w dnie misy jest ciągle tylko jeden, dzięki czemu w soku klarownym praktycznie nie znajdziemy dodatkowych drobinek .
hq-right-1

Kolejnym ustępstwem przy projektowaniu niskobudżetowego HQ jest odchudzenie wyciskarki przez pozbawienie modyfikatora wypływu pulpy. Nie wpływa to jednak zauważalnie na zmniejszenie ilości wyciskanego soku, uszczelkę wyjmujemy ręcznie, ale jej kształt i wysokojakościowy silikon sprawiają, że nie jest to ani uciążliwe ani nadmiernie kłopotliwe zadanie.

trw403-002

Wałek ślimakowy wykonany jest z dobrze znanego ULTEMu, który gwarantuje nam wytrzymałość i brak reagowania z kwasami owocowymi. W dalszym ciągu ma dwa liście tnące i taką samą ilość kanałów wyciskających, jak w modelach Huroma drugiej generacji, dzięki czemu doskonale rozdrabnia twarde warzywa czy natki. Tu nic się nie zmieniło – pojedynczy wylot pulpy umiejscowiony jest bezpośrednio w misie, dzięki czemu pulpa nie ma możliwości dostania się z powrotem do soku i wtórnego zagęszczania go.W zestawie otrzymujemy od razu dwa sita zbudowane z ULTEMu i stali chirurgicznej (do soków klarownych i przecierowych), sok dalej jest klarowny, kiedy chcemy, a gęstszy, gdy zmienimy sito na drugie z większymi otworkami.

Silnik bezszczotkowy o mocy 150W gwarantuje nam długą i bezproblemową pracę w przyjemnej ciszy, a dzięki dziesięcioletniej gwarancji – również w spokoju. Na części otrzymujemy gwarancję tradycyjnie jeśli chodzi o Huroma – 2 lata wydłużane bezpłatnie do lat 3 po zarejestrowaniu zakupu na stronie producenta. Nowe rozwiązania konstrukcyjne pozwoliły zredukować wagę urządzenia do 4,5 kg, dzięki czemu przesuwanie po blacie bądź przestawianie na docelowe miejsce nie sprawi nam żadnych trudności.

W pudełku znajdziemy kompletny zestaw akcesoriów potrzebnych do wyciskania. Książka z przepisami została zastąpiona notesikiem z miejscem na nasze ulubione mikstury, w pudełku nie ma również stojaka do suszenia sitek i wałka po skończonej pracy. Ale pojemniki na sok, pulpę czy szczoteczki czyszczące – oczywiście są!

hurom_hq_elementy

W modelu HQ odnajdziemy najlepsze cechy urządzeń marki Hurom. Wysoka jakość wykonania, proste czyszczenie, niepowtarzalny design i niezawodność – Hurom z tego słynie.
HQ

No Comments Yet.

Leave a comment

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (24)