Huromowe nowości – cd. Model HT drugiej generacji.

HT hurom

W kolejnym artykule opisującym sprzęty AGD skupimy się na opisie jednej z dwóch najnowszych wyciskarek Huroma z klasy premium: modelu HT Drugiej Generacji.

Jakość to niemalże drugie imię Huroma. W obu przypadkach otwierając pudełko znajdziemy w środku po prostu wysokiej jakości sprzęt. Hurom od lat zdobywa laury w konkursach wzornictwa i designu, dzięki temu mamy pewność, że wyciskarki tej marki zachwycą linią i nie będą jedynie stały w kuchni i zajmowały miejsce na blacie, lecz staną się efektownym elementem wystroju. Kolejne elementy wyciskarek harmonijnie łączą się ze sobą. Hurom nie ma się czego wstydzić!

hurom_ht_2x_krem (1)
HT drugiej generacji jest jednym z naszych ulubionych modeli. Kształtem przypomina nam klepsydrę, tyle tu zwężeń i rozszerzeń. Jest to jedyny projekt Huroma, który jest tak różnorodny pod względem kolorystyki. I ta innowacja sprawia, że HT naprawdę przykuwa każdy wzrok.

Zacznijmy opis od obudowy: znacząco zmniejszyła się jej waga, teraz wyciskarka waży mniej, dzięki czemu łatwiej ją przesunąć na blacie bądź przenieść z miejsca na miejsce. Wewnątrz znajdziemy niezmiennie bezszczotkowy, indukcyjny silnik o mocy 150W, na który gwarancja będzie trwać i trwać i trwać – aż 10 lat. Choć wydaje się, że to moc niewielka, jednak całkowicie wystarczająca do wyciśnięcia soku z twardych buraków, włóknistej pietruszki korzennej czy selera naciowego. Cichy i wytrzymały, przy wyciskaniu nawet nie podniesiemy głosu, a późna pora nie będzie przeszkodą do wyciskania soku wtedy, kiedy mamy ochotę.

 

ht3

Z tyłu obudowy umieszczono wygodny przycisk start-stop-reverse, zaś z przodu, pod niekapkiem znajdziemy lekko wklęsły, połyskujący metalicznie panel, którego kształt ułatwia maksymalne dosunięcie dołączonego do zestawu pojemnika na sok bądź szklanki. Wygoda przede wszystkim – ryzyko przypadkowego chlapnięcia zredukowane do zera! Nie żebyśmy mieli się czym martwić, wysokojakościowy, błyszczący plastik nie odbarwi nam się w kontakcie z sokiem z buraka czy marchwi.

 

 

 

Obudowa silnika występuje w trzech wersjach: kości słoniowej ze złotym panelem, srebrną perłą z panelem aluminiowym i burgundową perłą z panelem w kolorze ciepłej miedzi.

trzyhuromy

hurom_ht_rozciagniecie

 

Patrząc wyżej ujrzymy znany nam już doskonale z Huromów drugiej generacji 2G moduł wyciskający. Składa się z dwuliściennego wałka ślimakowego wykonanego z ULTEMu – supertwardego plastiku, który wolny jest od BPA i nie reaguje z kwasami owocowymi, sita z ULTEMu i stali chirurgicznej (żeby mieć pewność co do bezpieczeństwa), obrotowy koszyczek z silikonowymi łopatkami, które omiatają sitko i jednocześnie mieszają sok w misie tak, by smak był całkowicie jednorodny. Misa o pojemności 500ml z Tritanu (kolejne supertworzywo, bezpieczne w kontakcie z żywnością) jest przezroczysta, z wygodną podziałką nadrukowaną na zewnątrz.

 

product-gallery-3

 

 

 

 

Jako, że HT jest modelem 2G – znajdziemy tu modyfikator wylotu pulpy, czyli „tą wajchę” pomiędzy wylotem pulpy a wylotem soku. Dzięki niej dostosowujemy wielkość otworu wylotowego dla pulpy w zależności od wyciskanego materiału tak, aby efekt był zawsze najlepszy. Opcja zamknięta służy do wyciskania jabłek i gruszek, opcja półotwarta przeznaczona jest do wyciskania „trudniejszych” produktów: twardych warzyw, włóknistych naci. Opcja otwarta jest możliwa do ustawienia jedynie po zdemontowaniu modułu wyciskającego z bazy silnika, otwieramy w ten sposób wszystkie otworki w dnie misy i czyszczenie staje się szybkie i proste.

 

ht1

W misie znajduje się coś, czego wcześniej nie było w takiej postaci – zmieniony niekapek. Wylot soku od tej pory ma większą średnicę, opróżnianie misy następuje szybciej, a niekapek ma prostokątny kształt i wygodny w użytkowaniu, chromowany uchwyt.

Sita w komplecie są tradycyjnie dwa: na tym z dużymi otworkami zrobimy na przykład przecier pomidorowy do zupy, na drugim o drobnych oczkach zachwycający sok o niskiej zawartości błonnika. I pokrywa, nietypowy kształt części zewnętrznej, wielkość otworu wlotowego bez zmian. Czyszczenie zajmuje przy odrobinie wprawy kilka chwil, dołączone szczoteczki ułatwiają dotarcie do każdego zakamarka, nie ma się co bać! 🙂

W pudełku znajdziemy również dobrze znany już stojaczek do suszenia umytych części i książkę – instrukcję z przepisami, która ułatwi nam stawianie pierwszych kroków z tym cudem.

2 Responses

  1. takiego super pomocnika potrzebuje, bo soki z warzyw mam zalecone a jak wiemy, one nie sa łatwie do zrobienia

  2. Małgosia Chrzęściewska

    Świetnie, bardzo się cieszę 🙂

Leave a comment

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (13)