Jak sobie pomóc i wytrwać w zdrowych postanowieniach.

Dzisiaj całkowita nowość w naszych tematach blogowych. Nie będziemy pisać o tym co jest zdrowe, lecz o tym jak się przekonać do tego, że warto coś zmienić w naszym życiu i jak się do tego zmotywować.

motywacja

Ważną i podstawową zasadą wprowadzania zmian i byciem konsekwentnym w postanowieniach jest nasze własne przekonanie.

imagesCzęsto słyszymy w radiu lub telewizji reklamy przekonujące nas do bycia fit. Zaczynamy wtedy intensywnie szukać i rzucamy się rygorystycznie na daną dietę. Po paru dniach zapał jednak zanika i wracamy do starych przyzwyczajeń, dziwiąc się, że dieta nam wcale nie pomogła.

Warto dowiedzieć się jak możemy sobie pomóc w realizacji i jak wytrwać w naszych postanowieniach.

Po pierwsze musimy ustalić sobie realny cel.
W tym przypadku odnosimy się również do naszego przekonania czy w ogóle chcemy coś zmienić. Musimy oszacować co jesteśmy w stanie całkowicie i z dnia na dzień wyeliminować z naszego pożywienia, a z czego będziemy rezygnować powoli. W niektórych przypadkach całkowite odstawienie wszystkich dotychczasowych, niezdrowych przyzwyczajeń po prostu nas zniechęci i szybko zrezygnujemy ze zmian. Kluczowa może się tu okazać zasada małych kroczków.

motywacja1-e1442238414655

Do naszych celów należy się również pozytywnie nastawić i nie traktować ich jako karę.
Ciągłe powtarzanie sobie, że coś „musimy” nie ułatwia nam bycia konsekwentnym. Należy powtarzać sobie, że „chcemy trzymać się tej diety, ponieważ za 3 miesiące będziemy dzięki nie zdrowsi”.

images2U85L06J

Na początku każdej diety nie tylko odchudzającej, ale również zdrowotnej, należy zaopatrzyć się w duże pokłady cierpliwości.
Nie można oczekiwać oszałamiających efektów już po tygodniu kuracji. Należy również pamiętać, że każdy organizm reaguje inaczej. To, że u drugiej osoby pierwsze efekty widać szybciej nie oznacza, że na nas ta dieta nie działa.


Po pewnym czasie do naszego nowego trybu życia może wkraść się monotonia.
Warto więc nie zamykać się na wprowadzenie w nasze „nowe” życie tylko jednej zmiany żywieniowej lecz cały czas poszerzać to „zainteresowanie zdrowym trybem życia” i dokładać nowości.
Pomocnymi urządzeniami mogą okazać się tu na przykład wyciskarki do soków. Zyskujemy wówczas całą paletę warzyw i owoców, które możemy łączyć w różnych dla nas kombinacjach. Używanie blendera nie musi się ograniczać jedynie do koktajli, możemy przecież robić zupy kremy, jogurty jak również rozdrabniać w nim przeróżne ziarna. Prasa do tłoczenia oleju i dehydratory poszerzają nam nasze możliwości kulinarne. Dzięki tego typu żywności w łatwy i przyjemny dla nas sposób jesteśmy w stanie poprawić funkcjonowanie naszego całego organizmu. Jeżeli zaś do zdrowego odżywiania dodaliśmy jeszcze ćwiczenia, czy bieganie możemy je sobie urozmaicać wyznaczaniem nowych tras czy słuchaniem muzyki.

mlasl

Pomocnym trikiem dla niektórych osób jest również stałe kontrolowanie postępów. Jest to dość indywidualne podejście, ponieważ dla niektórych może być to mobilizujące a dla innych wręcz przeciwnie.

Warto poświęcić trochę czasu na poczytanie forum i blogów osób, którzy podjęli się takich zmian. Możemy wówczas podeprzeć się ich doświadczeniami i pomysłami jak przetrwać w kryzysowych sytuacjach.

images

Chciałabym również zaznaczyć, że te wszystkie diety zdrowotne i odchudzające nie dotyczą tylko osób otyłych i schorowanych. Nawet gdy jesteśmy młodzi, czujemy się zdrowo i mamy idealną sylwetkę warto zainteresować się zdrowym trybem życia. Odpowiednia dieta nie tylko umocni nas w naszym zdrowiu, lecz także pozwoli zachować na dłużej nasz młodzieńczy wygląd, jak i jest wstanie poprawić nam samopoczucie.

No Comments Yet.

Leave a comment

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (7)