Kempo, czyli właściwie co?

RęczneDo napisania dzisiejszego artykułu zachęciliście mnie Wy, drodzy czytelnicy. Od dawna telefonicznie odpowiadam na pytania – czy jest jakaś wyciskarka taka jak niezwykle popularny Green Star Elite, z taką samą funkcjonalnością, ale… inna? Zawsze wtedy wspominam Green Power Kempo, ale niezmiennie słyszę „nieeee, nie znam, nie słyszałem, jednak chcę sprawdzonego Green Stara”. Dlatego dzisiaj chcę przybliżyć conieco tą właśnie, która należy do szacownego grona wyciskarek dwuślimakowych. Bo po prostu warto!

green-power

Mało kto zdaje sobie sprawę, dlaczego Kempo, jak będziemy nazywać praktycznie najmniejszą wyciskarkę dwuślimakową na rynku, jest tak podobna w zasadzie działania, budowie, kształcie do Green Stara. Trochę historii – firma Green Power jakiś czas temu oddzieliła się od firmy – matki, produkującej Green Stara, i zaczęła iść swoją własną ścieżką, bazując na doświadczeniach i udoskonalając swoje sprzęty, aż miło, dodając to, czego mogło wcześniej brakować, tworząc godny polecenia produkt wysokiej jakości.

juicer_hipokrate_wal_budowa (1)

Kempo jest wyciskarką dwuślimakową. Dzięki podwójnym bliźniaczym wałkom typu Jar gwarantuje wyciśnięcie maksymalnej ilości soku. Opatentowany system bioceramicznych wałków gwarantuje wyciskanie większej ilości soku, bez utraty witamin i enzymów w nim zawartych. Wewnątrz wałków znajdziemy rdzeń wykonany z materiałów magnetycznych, które razem wytwarzają silne pole magnetyczne (do 4200 gauss). Dzięki temu, gdy sok przepływa przez pole magnetyczne, molekuły wody zostają rozbite, a następnie łączą się z minerałami (takimi jak sód czy potas), tworząc strukturę łatwo przyswajalną dla hipokrates_walki (1)organizmu. Odstęp między wałkami wynosi 0,1mm, przyczynia się to do uzyskania maksymalnej ilości soku, a pulpa jest naprawdę suchutka! Dzięki dokładnemu rozdrobnieniu zyskujemy dodatkową funkcjonalność – ewentualne metale ciężkie czy chemikalia są pochłaniane przez błonnik i usuwane wraz z suchą pulpą, a my otrzymujemy czysty sok. Podczas pracy wałki ślimakowe nie dotykają się, co zapobiega jakiejkolwiek możliwości dostania się opiłków metalu do soku i redukuje zużywanie wałka do zera.

Akcesoria dodatkowe, które otrzymujemy w zestawie, mogą przyprawić nas o zawrót green-power (5)głowy. Dzięki starannemuzaprojektowaniu i dopracowaniu sprzętu nie musimy martwić się o efekt – zawsze będzie on doskonały. W zależności od tego, co wyciskamy, używamy specjalną końcówkę o średnicy dostosowanej do danego produktu, np. winogron, cytrusów, pomidorów, granatów czy traw. W zestawie znajdziemy również regulatory gęstości pulpy o zróżnicowanej twardości sprężyny, zarówno do miękkich owoców (czerwony regulator), jak i do twardych warzyw (biały regulator). Trzy rodzaje sit: do wyciskania soku z owoców, z warzyw i pełne sito do mielenia sprawią, że Kempo poradzi sobie ze wszystkim! Nawet z robieniem makaronów, klusek ryżowych, sorbetami, dżemami (mamy tu także końcówkę wygniatającą, dzięki której zrobimy szybko dżem z różnorodnych owoców, np truskawek, jabłek czy pomidorów).

green-power (4)
W pudełku znajduje się również stalowe wiaderko na wytłoczoną pulpę, łatwe do mycia i wytrzymałe, a także dwa popychacze (plastikowy do owoców i drewniany warzyw) oraz szczotkę.

W zestawie z wyciskarką znajdziemy dodatkowo dzban z podstawą magnetyczną, która po wyciśnięciu soku przedłuży jego trwałość i będzie utrzymywać go dłużej żywego i pełnego zdrowia.

Wlot wyciskarki w chwili, kiedy jej nie używamy, możemy uchronić przed kurzem dołączoną pokrywką, którą można wygodnie zamocować na podajniku.

Kempo jest synonimem trwałości. Na całość urządzenia mamy aż 12 lat gwarancji, więc nie green-power (7)musimy obawiać się awaryjności. To wyciskarka na długie, zdrowe lata. Niewielka i poręczna, solidna i świetnie wyposażona, dostępna w eleganckiej czerni i uniwersalnej bieli.

I ciekawostka: Jedna szklanka soku z zieleniny uzyskana za pomocą urządzenia KEMPO – to równoważnik witaminowy 210 szklanek mleka. Warto pić soki! 🙂

No Comments Yet.

Leave a comment

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (7)