Młynki do zboża Waldner Biotech

Nasza świadomość na temat zdrowego odżywiania przechodzi ostatnio prawdziwe odrodzenie. Coraz więcej ludzi zwraca uwagę nie tylko na etykiety produktów i ich składy, lecz również starają się sami przygotowywać zdrowe posiłki od podstaw.
Na naszym EkoBlogu, w artykułach tj.  Dieta dr Budwig i prasa Yoda, czy Dieta Gersona   przedstawialiśmy już niejednokrotnie, czemu warto odstawić produkty z jakąkolwiek ingerencją chemiczną producenta.  Opisywaliśmy, również wiele sprzętów, które ułatwiają nam codzienne przygotowywanie zdrowych potraw.
Naszym kolejnym krokiem, do uzyskania pełnej niezależności, są młynki do zboża Waldner Biotech.

A

Domowe młynki do zboża, idealnie wpasują się do każdej rodziny i dadzą nam większą kontrolę nad utrzymaniem  naszej idei pro-naturalnej. Niestety producenci żywności na każdym kroku starają się „poprawiać” produkty żywnościowe. Poprawa ta nie zawsze idzie w dobrym kierunku dla konsumentów. Większość wartości odżywczych, najbardziej korzystna i efektowna w swoim działaniu jest zaraz po jej wstępnej obróbce. Tak samo jest z mąką. Zaraz po jej zmieleniu, rozpoczynają się procesy, w wyniku których tracone jest większość jej wartości.

ff4183fc061d25d2d4be1f1541bc2093

Mąka jest dla nas jednym z podstawowych składników większości dań. Wykorzystujemy ją przede wszystkim do chlebów, makaronów, sosów, deserów itp. Niby tak powszechna, lecz nie każdy zdaje sobie sprawę ile korzyści może nieść dobra mąka.
Świeżo zmielona mąka jest całkowicie naturalna, więc nie zawiera żadnych spulchniaczy i konserwantów. Zawiera, za to witaminy z grupy B, E, błonnik, minerały, enzymy i białka. Jej pełnowartościowość bierze się głównie przez mielenie całych ziaren. Nie jest z nich nic usuwane, dzięki czemu wartości będące w różnych elementach ziaren zostają zachowane w mące. Świeżo mielona mąka, daje nam pewność, że nie tracimy żadnych wartości podczas jej  przechowywania, a także zabezpieczamy się przed szkodnikami tj. mole spożywcze czy wilgoć. Odwrotnie za to, przechowywanie znoszą  ziarna zbóż. Łatwiej i dłużej można je przechowywać, a przy tym nie tracą składników odżywczych. Opisując mąkę nie można pominąć jej zapachu. Przy długim przechowywaniu,  niestety jest on tracony, tak jak ma to miejsce w przypadku kawy. Potrawy wykonane ze świeżej mąki, na pewno zyskają inny niż do tej pory smak.

Jak wiadomo istnieje wiele odmian mąki i każda z nich ma inne wartości. W zależności od jej rodzaju, mają różne zastosowanie. Dobrze dobrana mąka, poprawia smak potrawy. Niestety nie zawsze, mamy dostęp do innych gatunków, niż powszechna pszenna czy żytnia. Na młynkach możemy zmielić za to każdy rodzaj zbóż, tych znanych jak i mniej znanych. Można również mielić bezglutenowe gatunki zboża. A oto, kilki propozycji:

ziarna-przewodnik

Skupie się teraz na zaletach samych młynków.
Młynków Waldner Biotech jest aż 5 rodzai: Single, Farina, Lady, Toscana, Combi Star. Powierzchownie je opisując, to różnią się jedynie: mechanizmem pracy (ręczne lub elektryczne), możliwościami wykorzystania (różna grubości mąki, produkcja płatków), pojemnością misy zasypowej i wyglądem zewnętrznym.
Zaletą za to tych wszystkich modeli jest:

  • DOKŁADNOŚĆ – w zmielonym produkcie nie znajdziemy żadnych uchynięć. Mąka przez cały czas mielenia będzie dokładnie tak samo rozdrobniona. Nie znajdziemy w niej żadnych całych lub na wpół zmielonych ziaren.
  • SZYBKOŚĆ – czas uzyskania świeżej mąki nie zajmuje dużo czasu. W zależności od modelu można jednorazowo wsypać nawet 1 kg ziaren. W czasie mielenia nie jest potrzebna żadna kontrola młynka, nie trzeba nic popychać, ani przestawiać w trakcie pracy. Zasypujemy, włączamy i możemy zająć się innymi czynnościami.

kjjl

  • PROSTA OBSŁUGA – instrukcja obsługi może okazać się tu zbędna. Prosta budowa, bez zbędnej elektroniki daje nam przejrzysty schemat użytkowania. Wystarczy wsypać do misy ziarna, ustawić grubość mielenia i nacisnąć włącznik.
  • UNIWERSALNOŚĆ – młynki nadają się do każdego ziarna, z którego można zrobić mąkę.
  • REGULACJA – w zależności od tego co będziemy robić, taką grubość mąki możemy uzyskać. Wszystko ustawia się płynnie i bez użycia siły. Nawet w trakcie pracy możemy zmienić sobie stopień rozdrobnienia. Jeżeli przekręcimy misę zasypawą zgodnie z ruchem wskazówek zegara uzyskamy drobniej zmieloną mąkę. Jest to spowodowane zmianą wielkości szczeliny między żarnami.

lkj

  • CZYSZCZENIE – po zakończonej pracy nie trzeba również poświęcać w ogóle czasu na rozkręcanie i czyszczenie młynka. Czyszczenie następuje bowiem „automatycznie” podczas pracy. Co jakiś czas można jedynie wymieść pędzelkiem pył, utworzony przy mieleniu, między żarnami.
  • WYGLĄD – forma wykonania i całościowa prezentacja młynków bez problemu wpasuje się na każdy blat kuchenny, a drewniana obudowa, doda naturalności do naszego wnętrza. Każdy z pięciu modeli różni się od siebie kształtem, przez co wszyscy mogą znaleźć ten jeden, idealny dla siebie, mniejszy czy też większy młynek.
  • WYKONANIE – młynek do zboża całkowicie wykonany jest z ekologicznych i naturalnych materiałów. Obudowy zewnętrzne młynków zrobione są z drewna sosnowego lub modrzewia. Połączenie ceramiki i korundu dało trwały i bezpieczny materiał na żarno.  Całość zakonserwowana jest organicznym olejem roślinnym.

Zasada działania wszystkich młynków jest identyczna. Różnica tkwi jedynie w mechanizmie napędzania żarna. W ręcznych, siłą napędową jest praca naszych mięśni, a w mechanicznych, oczywiście silnik. Serce młynów, to dwa krążki-kamieni. Ich szorstka powierzchnia, ściera ziarna tworząc z nich mąkę. Żarna, wykonane są z niezwykle trwałego i twardego materiału. Daje to nam pewność, że wytrzymają długie lata bez żadnego ostrzenia i konserwowania.images7AJFZ0OH

 

No Comments Yet.

Leave a comment

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (6)