Olejowanie włosów

Dzisiejszy artykuł również będzie zawierał temat zdrowia, lecz jednak z trochę innego, bo kosmetycznego punktu widzenia.

imagesPostanowiłam zająć się tematem naszych włosów, ponieważ są one nieustannie narażane na zniszczenia.  Ciągle poddajemy ich procesom suszenia, prostowania, farbowania, a przecież czynniki pogodowe również mają na nie wielki wpływ. Bo albo lato i słonce, albo zima i czapki. Uznałam więc, że temat można potraktować za aktualny cały rok. 🙂

Wiele z nas spędza dużo czasu w drogeriach szukając odpowiedniej odżywki na łamliwe, matowe, rozdwojone czy też wypadające włosy. Ciężko jednak znaleźć idealny środek, który będzie działał na wszystko. Rozwiązanie tych problemów jest jednak bardzo proste i leży oczywiście w naturalnych środkach.

pobraneSekret pięknych, długich i lśniących włosów kobiet z Dalekiego Wschodu tkwi w ich olejowaniu. Jest to prosta metoda by odżywić, nawilżyć i zregenerować zniszczone włosy.

Zabieg jest banalnie prosty, gdyż polega na nałożeniu oleju na włosy i odczekaniu minimum 2 godz (można dłużej) i na koniec dokładnym umyciu włosów. Olej można nakładać na dowolną długość włosów od skóry głowy po jedynie same ich końcówki. Jeżeli chcemy przyśpieszyć działanie oleju można założyć na włosy foliowy czepek i dodatkowo owinąć głowę ręcznikiem. Zabieg olejowania należy powtarzać raz lub dwa razy w tygodniu. Ważna jest, jak we wszystkich kuracjach, oczywiście systematyczność. Chociaż nawet po jednorazowym lub wyrywkowym olejowaniu już widać efekty.

Ważna wskazówka!!!

Włosy myjemy szamponami, które nie zawierają silikonów, parafiny, substancji filmotwórczych ani innych ciężkich i drażniących środków. Silikony zawarte z w szamponach nie pozwalają na wniknięcie składników zawartych w olejach.

1579502-Dla-kogo-jest-zabieg-olejowania-wlosow-jak-go-wykonac-i-czy-sa-jakies

Wybór w olejach jakie możemy używać do pielęgnacji naszych włosów jest naprawdę duży. Ważne, żeby był nierafinowany i zawierał cenne składniki odżywcze pochodzące z olejów tłoczonych na zimno.

Do olejowania możemy wykorzystywać olej z:

  • kokosa (ten najbardziej lubię bo pięknie pachnie),
  • sezamu
  • pestek dyni
  • czarnuszki
  • migdałów
  • lnu
  • i inne

Metod olejowania włosów jest kilka:

images (1)Olejowanie włosów suchych: w suche włosy wcieramy olej i rozprowadzamy je po całej długości, zaczynając od skóry głowy.

Olejowanie na mokro: podobnie jak wyżej, tylko olej nakładamy na zwilżone włosy (moim zdanie troszkę ta metoda jest trudniejsza bo włosy na początku kuracji strasznie się plączą jak są mokre).

Olejowanie płukanką: do miski z wodą wlewamy olej, po czym moczymy w niej włosy, a następnie owijamy i pozwalamy im samym wyschnąć.

 

Metoda olejowania włosów jest bardzo prosta i można ją wykonywać samemu w domu. A rezultaty jakie uzyskamy będą mogły konkurować z efektem najdroższych maseczek z zakładów fryzjerskich.

piekne-wlosy

No Comments Yet.

Leave a comment

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (19)