Pielęgnacja skóry wodą alkaliczną

imagesNasza skóra ciągle wystawiana jest na różne czynniki powodujące jej przedwczesne starzenie się. Skóra po lecie często jest przesuszona promieniami słonecznymi, a tuż zaraz po lecie przychodzi zima i znowu nadchodzą mrozy, deszcze i zimny wiatr. Dodatkowymi czynnikami pogarszającymi jej stan jest złe nawodnienie i kosmetyki, których używamy na co dzień. Wszystkie te elementy przyczyniają się do obniżenia kolagenu w skórze, co powoduje zmniejszenie jej elastyczności.

ke-2016-04-czarnota-pielegnacja-skory-po-lecie-programy-zabiegowe

 

Do  pielęgnacji skóry powinniśmy używać wody o pH niższym niż 5,0. Zwykła woda z kranu pozbawia nas naturalnej bariery ochronnej, przez co staje się bardziej podatna na szkodliwe działanie czynników chorobotwórczych. Woda kwasowa ma zbliżone pH do tego naturalnego skóry i dzięki temu działa na nią regenerująco, a skóra wygląda świeżo i zdrowo.

Woda kwaśna ma właściwości ściągające i oczyszczające (usuwa szkodliwe patogeny). Zalecana jest szczególnie w walce z trądzikiem, grzybicą, łuszczycą itp.

 

1.Przy problemach z grzybica skóry zaleca się terapię:
Miejsca dotknięte grzybicą umyć ciepłą wodą z mydłem, wytrzeć do sucha, a następnie 4-6 razy dziennie zwilżać podgrzaną wodą kwasową o pH 2,5.

2. Przy problemach z łuszczycą zaleca się terapię:
Jeden cykl leczenia trwa 6 dni. Przed rozpoczęciem leczenia uszkodzone obszary należy wymyć mydłem z wodą, następnie potrzymać miejsca dotknięte zmianami chorobowymi nad parą lub położyć gorące kompresy, żeby skora stała się miękką. Po tym zabiegu, uszkodzone miejsca trzeba dobrze zwilżyć ciepłą wodą kwasowa o pH 2,5, a po 5-8 minutach rozpocząć ich zwilżanie podgrzaną wodą alkaliczną o pH 9,5.
Pozostałe 6 dni zwilżać tylko wodą alkaliczną, 5-8 razy dziennie. Leczenie wodą kwasową nie jest więcej potrzebne. Ponadto, pierwsze trzy dni leczenia, trzy razy dziennie, przed posiłkiem, trzeba wypijać po 150 g wody kwasowej o pH 2,5, a pozostałe trzy dni – po pół szklanki wody alkalicznej o pH 9,5.
Po pierwszym tygodniu leczenia (pierwszym cyklu) robi się tygodniową przerwę i leczenie jest powtarzane ponownie, jak opisane wyżej. Ile takich cykli powinno być, zależy od ciała człowieka, jego wrażliwości i od tego, jak szczegółowo on przestrzega niniejszych zaleceń.
Dla niektórych ludzi w ciągu leczenia wodą żywą skóra staje się bardzo sucha, swędzi, pęka lub boli. W takich przypadkach konieczne jest zwilżanie skory wodą kwaśną, w celu złagodzenia skutków wody alkalicznej. z15959519aawoda-zapobiega-przesuszeniu-skory-oraz-utracie-bla

3. Przy problemach łojotokowych skóry zaleca się terapię:
Rano i wieczorem umyć twarz ciepłą wodą z mydłem, wytrzeć ją, a następnie zwilżyć podgrzaną wodą kwasową o pH 2,5. Jeżeli są możliwości, trądziki można zwilżać częściej.
Podobnie przebiega leczenie trądziku młodzieńczego. Dodatkowo można wypijać po pół szklanki wody martwej.

images-1

 

Woda alkaliczna dzięki mniejszym cząsteczkom łatwiej jest przyswajalna przez nasz organizm i nawadnia go już na poziomie komórkowym.
Do pielęgnacji naszej skóry warto więc stosować i wodę żywą (alkaliczną) i wodę martwą (kwasową). Dbamy o nią wówczas jednocześnie od zewnątrz i od wewnątrz. Wodę zjonizowaną możemy zrobić sobie samemu w domu na jonizatorach PTV-KL lub aQuator Silver+.

No Comments Yet.

Leave a comment

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (1)