Woda w naszej diecie

W tym artykule naszą uwagę poświęcimy ponownie wodzie zjonizowanej. Przez niektóre osoby uważana jest za suplement XX wieku więc uważam, że tego tematu nigdy dosyć.

wodaZbliża się lato i większość z nas zaczyna szukać różnych diet by pozbyć się zbędnych kilogramów. Oczywiście dostępność przeróżnych diet jest ogromna. Niektóre z nich gwarantują nam szybki i spektakularny efekt spadku wagi w kilka tygodni, bądź nawet dni. Każdą dietę należy oczywiście porządnie przeanalizować pod kątem naszego zdrowia. Wyciągając jednak wspólny mianownik tych wszystkich porad, wszędzie znajdziemy zalecenie picia odpowiedniej ilości wody.

1

 

Każda woda przyczynia się w pewnym stopniu do działania oczyszczającego. Warto jednak zwrócić uwagę na to co pijemy.

Zacznijmy od wody z kranu. Niektórzy z nas bardzo często piją popularną „kranówkę”. Pamiętajmy jednak o tym, że taka woda często płynie przez rury PCV, żelazne czy w starszych instalacjach z jeszcze gorszych materiałów. Żeby było można ją pić, często jest uzdatniana chemicznie, musi więc zawierać chlor, który zabija bakterie. Dodatkowo zawarte są w niej sole wapnia i magnezu, które osadzają się w widoczny dla nas sposób w czajnikach , żelazkach i niestety w naszym organizmie.
Powszechnie pita jest również woda butelkowa. Niestety w większym procencie jest ona jedynie przelewana przez nasz organizm. Ma ona zbyt duża budowę cząsteczkową by mogła zostać w pełni przyswojona. Innym również ważnym czynnikiem wyboru wody butelkowanej jest rodzaj materiału użytego do produkcji samej butelki. Zwykły plastik zawiera substancje, które pod wpływem ciepła uwalniają do wody szkodliwe związki. Najlepiej więc jak już pijemy wodę w plastikowych butelkach, wybierać taką z oznakowaniem BPA-free lub kupować wodę w butelkach szklanych, które są całkowicie atoksyczne.

pobrane (1)p1
Woda zjonizowana przez swoją mniejszą strukturę cząsteczkową łatwiej przenika przez tkanki, nawadniając je i pobudzając do pracy. Przyśpiesza nam się przez to metabolizm, złogi niestrawionych resztek są rozbijane, a skóra nabiera zdrowego wyglądu.

Przy większości diet zalecane jest również spożywanie warzyw i owoców. Witaminy z nich płynące przy zanieczyszczonym organizmie nie mogą być w pełni wchłaniane. Oczyszczony organizm dzięki wodzie zjonizowanej łatwiej wyłapuje witaminy i szybciej następuje ich wchłonięcie.

witaminy badzfit.blogspot

Regularne picie wody zjonizowanej pomaga nam w utrzymaniu lepszego samopoczucia. Ponieważ nie ma co ukrywać, że nasz dobry stan fizyczny, czyli brak bóli, zgagi, zaparć wprawia nas w codzienny dobry nastrój.

usmiechniete-emotki.gif

No Comments Yet.

Leave a comment

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (10)