Zebra. Duży wlot, swoboda działania, wielka wygoda

20150616155005_0920_6582_small

Na tą wyciskarkę czekaliśmy naprawdę długo. I bardzo, ale to bardzo nie mogliśmy się jej doczekać. Teraz dotarła do nas i postaram się Wam ją przedstawić konkretnie i rzeczowo.

Zebra bazuje na najlepszych pomysłach najlepszych twórców wyciskarek i zgrabnie łączy je w jedną, spójną, świetnie działającą całość.

zebra_1

Koniecznie muszę zwrócić uwagę na to, że Zebra uzyskuje najlepszy, ale to absolutnie najlepszy wynik jeśli chodzi o ilość obrotów – to tylko 38 obrotów na minutę i to bez utraty jakości i komfortu wyciskania. Ciągle jestem w szoku, ładując radośnie całe jabłka do środka. <3

Zebra to wyciskarka pionowa, z megadużym, szerokim wlotem. Wlot główny ma aż 8,5 cm zebra_2_1szerokości, jabłka, buraki, pomarańcze, cytryny, wszystko się mieści pięknie! Dodatkowo mamy niewielki (3,5×5 cm – kwestia bezpieczeństwa – otwór ten znajduje się bezpośrednio nad wałkiem ślimakowym – dzieci nie zmieszczą tu nawet najdrobniejszej dłoni) otwór na długie produkty, takie jak marchew czy zieleniny, jednak i tu po nóż do rozdrabniania sięgamy niezmiernie rzadko. Pokrywa z nietypowymi otworami skrywa w sobie jeszcze jeden sekret – od środka, przy wałku ślimakowym znajdziemy trójkątne, przestrzenne „kolce”, które usprawniają wciąganie wyciskanych owoców czy warzyw do środka modułu wyciskającego. Dzięki nim żadne resztki nie zbierają się nam po wewnętrznej stronie pokrywy w miejscach, gdzie wałek zwyczajnie nie sięga. Rewelacja – jeszcze mniej resztek!

zebra_3_1

Wałek ślimakowy ma stożkową budowę ze spiralnie osadzonymi „łapkami”, które zgarniają nawet całe, wrzucone do środka jabłka, a popychacza właściwie nie musimy wyjmować z pudełka. Zbudowany z niezawodnego ULTEMu, materiału, który jest tak twardy jak szkliwo zębów, dzięki czemu nie musimy obawiać się awarii czy drobinek plastiku trafiających do soku, jak w w modelach z marketu. Dolna część wałka, ta wyciskająca, ma kształt idealnie dopasowany do sita, odległość pomiędzy nimi jest minimalna, w wyniku czego wyciskanie odbywa się do ostatniej kropli, a gdy oglądniemy wałek po zakończeniu wyciskania, to będzie on praktycznie suchy, bez resztek pulpy.

zebra_5

Sitka wykonane są z ULTEMu i stali chirurgicznej, mamy pewność, że otrzymamy enzymatyczny, pyszny sok, bez ryzyka reagowania elementów z kwasami owocowymi. W zestawie znajdujemy dwa sita do soków różniących się zawartością błonnika: gęsty, przecierowy i płynny, bardziej lekki. Łatwe w czyszczeniu, bez zbędnych zakamarków. Dołączone szczoteczki sprawiaja, że mycie nie nastręczy nam żadnych trudności. Na sicie do soków zrobimy pyszne, warzywno-owocowe koktajle i mleka roślinne, a na sicie przecierowym od zup kremów, przez przygotowanie posiłków dla dzieci, do przetworów na zimę. Wiecie, jak sprawnie Zebra przeciera 30 kg pomidorów do słoików? Ja wiem 🙂

zebra_6_1
Zestaw akcesoriów dołączanych do Zebry może przyprawić o zawrót głowy. Tradycyjnie – znajdujemy pojemnik na sok, na pulpę i szczoteczki do czyszczenia. Ale to nie wszystko! Producent dołączył jeszcze lekki, szklany bidon na sok – i teraz możemy wziąć sok do pracy czy na wycieczkę. W pudełku czeka na nas też zestaw do odciskania tofu – rewelacja! Doskonale odciśnięte, zwarte tofu w kształcie łatwym do krojenia, w dowolnym smaku, ogranicza nas już tylko wyobraźnia. Tofu cytrynowe, ziołowe czy naturalne? Wystarczy, że podczas wyciskania mleka roślinnego wrzucimy pęczek bazylii i już, tylko tyle.

zebra_7

Misa o pojemności 500 ml pozwala na zgromadzenie sporej ilości soku, jest niemalże pozbawiona zakamarków, a więc bajecznie prosta w czyszczeniu, wykonana z Tritanu i całkowicie BPA free, zresztą jak cała wyciskarka. Wyposażona w niekapek, więc i gromadzimy sok w misie, i możemy urządzać szybkie przepłukanie między zmianą smaku wyciskanego soku.

Wyciskarka ta zachwyciła mnie płynnością wyciskania, bez przestojów, włączania biegu wstecznego i bezproblemową obsługą. Brak krojenia ograniczył przygotowanie produktów właściwie tylko do mycia, czy ozonowania ozonatorem. Szeroki wylot pulpy zapewnia ciągły wypływ suchutkich jak wiór resztek, bez ryzyka zapchania włóknami. Podajnik działa również świetnie, nie tracimy czasu na celowanie popychaczem do otworu. Wygoda przy wyciskaniu gwarantuje nam, że przygotowanie soków nie będzie nieprzyjemnym zajęciem, a zdrowe warzywno-owocowe koktajle na stałe zagoszczą w naszym życiu.

zebra-whole-slow-juicer zebra-whole-slow-juicer (3)

Zebra występuje w dwóch kolorach: tradycyjnym białym i czerwonym perłowym. A który jest Wasz ulubiony?

No Comments Yet.

Leave a comment

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (14)